Navigácia

  • Oznam

    Oznam

    Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční 3. septembra 2018

    7.45 hod. - svätá omša  v rímskokatolíckom kostole sv. Serváca 

    9.00 hod. - slávnostné otvorenie v priestoroch ZŠ Vrbov

    ŠKD - od 4. septembra 2018

  • Organizácia školského roka 2018/2019

    Školský rok 2018/2019 sa začína 1. septembra 2018. Školské vyučovanie sa začína 3. septembra 2018 (pondelok). Školské vyučovanie v prvom polroku školského roka sa končí 31. januára 2019 (štvrtok).  Školské vyučovanie v druhom polroku sa začína 4. februára 2019 (pondelok) a končí sa 28. júna 2019 (piatok).

    V uvedenom dokumente si môžete pozrieť ďalšie informácie ohľadom prázdnin, organizácie vyučovania a prestávok.

  • Hurááá letnééé prázdniny...

    Hurááá letnééé prázdniny...

    Letné prázdniny začínajú 1. júla a končia 31. augusta 2018.

    Nový šk. rok 2018/2019 sa začína 1. septembra 2018.

    Nástup do školy: 3. septembra (pondelok) 2018.

     

    Vedenie školy všetkým žiakom a zamestnancom školy praje krásne, slnečné prežitie letných prázdnin.

  • Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018

    Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018

         Prišiel posledný júnový deň a s ním aj záver školského roka. Pre niekoho bol náročný, pre niekoho menej. Nastal čas zhodnotiť naše celoročné snaženie. Každý z nás sa dnes mohol obzrieť za rokom svojej práce, zhodnotiť svoje úsilie a možno aj uvedomiť si, v čom musí na sebe ešte pracovať. 

           Žiaci sa zhromaždili na dolnej chodbe, kde sa slova ujala pani riaditeľka školy Mgr. Patrícia Balážová, ktorá sa s nami rozlúčila a zároveň poďakovala všetkým zamestnancom školy, zvlášť pedagógom a žiakom za úspechy a aktivity počas školského roka. Slova sa ujala aj pani starostka obce Mgr. Tatiana Faltinová, ktorá tiež ocenila úsilie a úspechy žiakov, pedagógov a zamestnancov školy.     

        Nasledovalo oceňovanie žiakov za výborné výchovno-vzdelávacie výsledky, úspešnú reprezentáciu školy v rôznych olympiádach a súťažiach. Knižné odmeny odovzdala žiakom starostka obce spolu s pani zástupkyňou Mgr. Antóniou Jakubíkovou.

                Tento rok titul "Najlepší žiak školy" získala žiačka 9. ročníka Lea Pirožeková, ktorá si za svoje úsilie odniesla hodnotnú cenu. Lea, blahoželáme!

           Chutné torty a vecné ceny odovzdala pani uč. RNDr. Tatiana Grandová za aktívnu činnosť žiakov v projekte Zelená škola.

             Aj pre  deviatakov bol tento rok posledným na tejto škole. Poďakovali sa všetkým pedagógom za vedomosti, prístup a  trpezlivosť, ktorú s nimi za tie roky mali.

         Po rozlúčke sa žiaci rozišli do tried, kde ich čakala celoročná výplata – vysvedčenie. Mnohí odchádzali s usmiatou tvárou, niektorí si snáď uvedomili, že musia na sebe ešte popracovať. Teraz nás čaká dvojmesačný oddych, aby sme  načerpali nové sily do ďalšieho školského roka. Všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy prajeme príjemný oddych, veľa slnečných dní počas prázdnin a dovolenky.

     Uvidíme sa opäť v septembri! 

  • Štvrtáci v MŠ

    Štvrtáci v MŠ

    Porozumenie textu, hlavne učebného textu, je dôležitou podmienkou „vstupu“ žiaka do učiva. Učenie sa nie je zmysluplné a nie je efektívne, keď v ňom chýba porozumenie. Čítanie s porozumením však nie je len nástrojom osvojovania si učiva, ale aj základom chápania. Keďže text prináša nové informácie, núti ho myslieť, uvažovať, formuje jeho hodnoty a ovplyvňuje postoje k svetu...

    Ani naši žiaci nezaostávajú v zlepšovaní si čitateľských zručností. Aj tento šk. rok chodili štvrtáci do materskej školy čítať rozprávky pred spaním budúcim prvákom.

    Niektorí pri počúvaní zaspali, iní s napätím čakali, ako sa príbeh skončí...

    Verím, že táto aktivita obohacuje tak deti z MŠ, ako aj našich školákov. Je totiž dôležité opäť vrátiť deti k čítaniu kníh.

     

    Mgr. Antónia Jakubíková

  • „Učíme sa hospodáriť“ - FG

    „Učíme sa hospodáriť“ - FG

    Posledné dni školského roka sme využili na zorganizovanie besedy, ktorej cieľom bol rozvoj finančnej gramotnosti žiakov, konkrétne základných finančných zručností potrebných pre bežný život. O spoluprácu sme požiadali Nadáciu Partners, ktorá pre žiakov 8. a 9. ročníka pripravila prednášku s názvom „Učíme sa hospodáriť“. Súčasťou prednášky boli tiež interaktívne úlohy, cez ktoré mali žiaci lepšie pochopiť podstatu hospodárenia, tvorby rezerv, plánovania a zostavenia osobného či rodinného rozpočtu. Veríme, že informácie, ktoré žiaci touto aktivitou získali budú pre nich prínosom a pomôžu im orientovať sa vo svete peňazí.

     

    RNDr. Tatiana Grandová

    koordinátor finančnej gramotnosti pre 2. stupeň

  • Noc v knižnici

    Noc v knižnici

    Dňa 9.6.2018 sa uskutočnilo podujatie pod názvom „Noc v knižnici.“ Tak ako minulý rok aj tento rok si pani knihovníčka pripravila pre deti zaujímavé rozprávanie o čínskej abecede a o tom, ako si ľudia v minulosti čítali knihy. Nechýbali ani rôzne hry a súťaže. Po aktivitách nás čakala nočná prechádzka Vrbovom. Deti boli poslušné, pozorne počúvali a zapájali sa do všetkých aktivít. Verím, že našich žiakov posunie na vyššiu úroveň čitateľských zručností a častejšiu návštevu knižnice. Tešíme sa na čítanie v knižnici o rok.

     

    Mgr. Eleonóra Pitková

  • Hodžov novinový článok 2018

    Hodžov novinový článok 2018

    Naša Viky získala bronz

     

    Naši deviataci v utorok 19. júna 2018 navštívili Bratislavu. Dôvodom neboli iba historické krásy nášho hlavného mesta či spoločné nezabudnuteľné zážitky z posledného výletu na základnej škole. Hlavným dôvodom bola účasť na vyhodnotení celoslovenskej súťaže.

    Viktória Krempaská, žiačka 9. ročníka, sa totižto umiestnilabronzovom pásme celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok, ktorej vyhlasovateľom je ZŠ s MŠ Milana Hodžu Škarniclova 1 v Bratislave v spolupráci s Ústavom politických vied SAV a Národným osvetovým centrom pod záštitou predsedu vlády SR.

    Mottom 11. ročníka bol výrok: „Ako môže vzdelanie a pracovitosť jednotlivca ovplyvniť osud celého národa.“ Uvedená téma bola inšpirovaná myšlienkami významnej osobnosti slovenských dejín – Milana Rastislava Štefánika.

    Naša Viky so svojou prácou obstála v celoslovenskej konkurencii a my sa tešíme, že dala úspešnú bodku za týmto školským rokom, ktorý bol bohatý na rôzne akcie i rozmanité súťaže.

     

    Mgr. Monika Polovková, Mgr. Marcela Šufliarska

     

  • Zmena termínu brigády

     

    Milí rodičia,

    ako už isto mnohí viete, naša škola uspela v projekte Záhrada, ktorá učí. Do projektu sa prihlásilo 66 škôl a na základe motivačného listu sme boli vybratí medzi 7 škôl, ktoré v roku 2018 rozšíria rady škôl so záhradou, ktorá učí. Týmto úspechom sme pre školu získali finančnú podporu, za ktorú nakúpime potrebný materiál – drevené hranoly, železo, náradie ...

    Pri pretváraní záhrady však budeme potrebovať pomoc Vás rodičov. Preto si Vás dovoľujeme pozvať na „Brigádu v areáli školy“, ktorá sa uskutoční dňa 23.06.2018 od 9.00 h pri ZŠ Vrbov. Budeme veľmi vďační za každý pár rúk ( rodič – žiak), ktoré nám pomôžu zrealizovať všetko, čo sme si v rámci akcie naplánovali.

  • Deň detí

    Deň detí

    Dátum 1. jún patrí tradične tým najmladším členom našej spoločnosti - deťom. Príjemná atmosféra, skvelá nálada a bohatý program plný hier, smiechu, zábavy, tak možno stručne charakterizovať športovo-zábavný deň pre deti, ktorý si pre ne pripravili ich starší spolužiaci a pani učiteľky. Verím, že na dnešnej udalosti si deti takéto chvíle so svojimi spolužiakmi dostatočne užili. 

  • Dejepisná exkurzia „Naprieč Spišom“

    Dejepisná exkurzia  „Naprieč Spišom“

    V rámci predmetu Regionálny dejepis sa žiaci 7. ročníka v dňoch 30. – 31. 5. 2018 zúčastnili dejepisnej exkurzie s názvom „Naprieč Spišom“.  Žiaci sa oboznámili nielen s kultúrnymi, historickými, ale aj prírodnými pamiatkami regiónu Spiš. Išlo o multipredmetovú exkurziu, pretože sa nezaoberali len dejepisom, ale nahliadli aj do predmetov: geografie, občianskej náuky, matematiky, fyziky, či chémie.

    Cesta za poznaním Spiša sa začala už odchodom autobusu z obce Vrbov. Žiaci prechádzali mestami a obcami, o ktorých sa mnoho zaujímavého z histórie dozvedeli. Pozorovali aj prírodné krásy, ktoré sa tiahli nielen regiónom Spiš, ale aj regiónom Šariš, v ktorom sa na chvíľu ocitli.

    Prvou zastávkou bol hrad Niedzica na Poľskej strane Spiša. V Červenom Kláštore sa žiaci dozvedeli o spôsobe života mníchov. Nahliadli aj do prvého herbára, ktorý vytvoril fráter Cyprián. Na Sivej Brade, pri Spišskom Podhradí, sa žiaci oboznámili s travertínovou kopou s minerálnymi prameňmi, ktorú zaraďujeme medzi národnú prírodnú rezerváciu. O spôsobe života baníkov a ťažkej baníckej práci sa oboznámili v baníckom múzeu v Gelnici, v Smolníku, či vlastivednom múzeu v Spišskej Novej Vsi. Žiaci mali možnosť nahliadnuť, žiaľ dnes už nečinnej, štôlne Mária v Novoveskej Hute. Krásy gotického umenia žiaci pozorovali v Kaplnke Zápoľských v Kostole sv. Ladislava v Spišskom Štvrtku. O významnom odliatku mozgovne neandertálca sa dozvedeli na travertínovej kope Hrádok v Gánovciach. Exkurziu žiaci zavŕšili vo Svite, významnom spišskom meste, ktoré svoju históriu začalo písať len v roku 1934.

    Žiaci počas dvojdňovej dejepisnej exkurzie spoznávali prírodné a kultúrne krásy regiónu Spiš, dozvedeli sa mnoho zaujímavých informácií, ktoré nenájdu v žiadnej učebnici. Stáli na miestach, kde sa „písala história“ nášho regiónu. Najväčším zážitkom pre žiakov bolo prenocovanie v školskej telocvični v ZŠ Smolník, ktorej ďakujeme, za poskytnuté ubytovanie a stravovanie. Žiakom ďakujeme za účasť a záujem o históriu svojho regiónu a tešíme sa na budúcich siedmakov J.

     

    Mgr. Peter Novisedlák, Mgr. Gabriela Dilská, PaedDr. Mária Chodaničová

  • Výtvarná súťaž

    Miestny spolok SČK vo Vrbove v spolupráci s našou Základnou školou vyhlásil v apríli výtvarnú súťaž pod názvom - Od zdravia k Červenému krížu . Do súťaže sa zapojilo viac ako 70 žiakov. Výtvarné práce boli veľmi pekné, zaujímavé a bolo veľmi ťažké vybrať z nich to najlepšie. Dňa 22.5. 2018 sa preto zišla odborná porota, ktorá hlasovaním vybrala tieto práce: viac na uvedenom odkaze

  • Oznam - Noc v knižnici

    Obecná knižnica oznamuje zmenu akcie Noc v knižnici: 9. júna 2018 o 19.30 hod.

  • Obnova rašelinísk

    Obnova rašelinísk

    Dňa 24.05.2018 zorganizovala obec Vrbov pre verejnosť prednášku s názvom „Obnova rašelinísk v Rusku – prečo sa to týka nás všetkých“. Podujatia sa zúčastnili aj žiaci našej školy, konkrétne žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Prednášku viedol pán Dr. Jozef Bednár, projektový manažér svetovej organizácie Wetlands International. Organizácia sa venuje ochrane a obnove mokradí, ktoré sú zdrojom vody potrebnej pre všetky formy života. Pán Dr. Jozef Bednár nám formou pútavej prezentácie priblížil projekt „Obnova rašelinísk v Rusku“, ktorý sám riadi. Vysvetlil nám, že prirodzené rašeliniská majú významné ekologické funkcie. Sú úložiskom uhlíka, regulujú a zadržiavajú vodu a udržiavajú unikátnu biodiverzitu. Plnia ich však len v prípade, že sú zamokrené. V Rusku bolo od 70. rokov 19. storočia pre potreby poľnohospodárstva a lesníctva vysušených niekoľko miliónov hektárov rašelinísk. Značná časť z nich bola po určitej dobe, kedy už poľnohospodárstvo neprofitovalo, opustená a zanedbaná. Takéto narušené rašeliniská predstavujú obrovskú environmentálnu i spoločenskú hrozbu. Sú náchylné k častým požiarom a emisie z nich sú extrémne nebezpečné pre ľudské zdravie. Dokonca, aj bez toho, aby horeli, vyžarujú vysušené rašeliniská veľké množstvo emisií skleníkových plynov. Cieľom projektu je ekologická obnova degradovaných rašelinísk ich znovu zamokrením a následné znižovanie obsahu emisií skleníkových plynov a zmierňovanie klimatických zmien. Po prezentácii mali účastníci priestor na otázky a nás veľmi teší, že žiaci boli aktívni a ukázali záujem o prezentovanú tému. Obci Vrbov chceme poďakovať za zorganizovanie zaujímavej prednášky a za možnosť sa na nej zúčastniť. Žiaci mali príležitosť vidieť a uvedomiť si, že ekologické témy sú veľmi dôležité pre budúcnosť nás i našej prírody a je potrebné, aby sa ľudia v tejto oblasti čoraz viac angažovali.

  • „Biblia očami detí“

    „Biblia očami detí“

    Výtvarná súťaž

    Naša žiačka 3. ročníka Lilien Majerčáková zaujala svojou výtvarnou prácou a v súťaži „Biblia očami detí“ 2017/2018 bola ocenená vo svojej kategórii. Lilien s prácou „Slávnostný vstup do Jeruzalema“ obsadila 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola.

    Blahoželáme!                                  

     

        Mgr. Beáta Petrasová                          

  • NAŠE FLORBALISTKY NA KRAJI

    NAŠE FLORBALISTKY NA KRAJI

    Krajské kolo vo florbale žiačok základných škôl sa konalo 11.05.2018 v športovej hale SŠ Ľ. Podjavorinskej v Prešove. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev – víťazov okresných kôl, ktoré boli žrebovaním rozdelené do dvoch skupín. Naše žiačky boli zaradené do skupiny A, ktorá sa pred turnajom žrebovaním rozdelila na ďalšie dve trojčlenné skupiny. Florbalistky našej ZŠ Vrbov tak vytvorili konečnú skupinu so žiačkami zo základných škôl z Fintíc a Belej nad Cirochou. V prvom zápase, proti Belej nad Cirochou, podali naše dievčatá skvelý výkon. Hneď v úvode zápasu sme strelili gól a takýto stav sa nám podarilo udržať do 16 minúty stretnutia. V záverečných štyroch minútach sme však inkasovali dva rýchle góly, čo rozhodlo o našej prehre 1:2. V druhom zápase sme nastúpili proti technicky a herne vyspelým Finticiam. Dievčatá bojovali s nasadením a do každého súboja dali maximum. Útočníčky strelili 3 žrde, čo hralo v náš psychický neprospech. Aj v tomto zápase sme dosiahli len tesnú prehru 1:2, čo dievčatá veľmi mrzelo. Celým turnajom nás sprevádzali aj žiaci našej školy, ktorí s nami pricestovali do Prešova a vytvárali nám počas zápasov príjemnú domácu atmosféru, za čo im ďakujeme.

    Za školu nastúpili Brondošová Klára (9. ročník), Dlugošová Eva (9. ročník), Kempjaková Lívia (8. ročník), Kleinová Bianka (5. ročník), Kolcunová Silvia (7. ročník), Krempaská Viktória (9. ročník), Liptáková Sandra (6. ročník), Olejárová Cyntia (7. ročník), Pechová Kristína (9. ročník), Pichnarčíková Adriana (7. ročník), Pichnarčíková Dominika (7. ročník), Pichnarčíková Jarmila (9. ročník)

    Celému florbalovému tímu našej školy chceme poďakovať za všetky úspechy dosiahnuté v školskom roku 2017/2018.

     

    Mgr. Jozef Granda

  • Druhá svetová vojna očami Anny Frankovej

    Druhá svetová vojna očami Anny Frankovej

    Dňa 8. mája sme si pripomenuli 73. výročie ukončenia II. svetovej vojny v Európe. Jednou z mnohých obetí tejto nezmyselnej vojny sa stala aj Anna Franková, nemecké dievča židovského pôvodu.

    S našimi staršími žiakmi sme sa tento školský rok rozhodli, že sa na problematiku II. svetovej vojny pozrieme očami obyčajného násťročného dievčaťa Anny Frankovej, ktoré si počas vojny dva roky viedlo denník, ale bohužiaľ, hrôzy tejto strašnej vojenskej mašinérie nakoniec neprežilo.  

    V rámci vyučovania literatúry sme sa vo štvrtok 10. mája 2018 so žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili zážitkového čítania pod názvom Druhá svetová vojna očami Anny Frankovej v Mestskej knižnici v Kežmarku. Skrze zážitkové čítanie Anninho denníka, filmové spracovanie a tiež divadelné stvárnenie tejto témy sme sa snažili spoznať Annin životný príbeh, ktorý predčasne ukončil nezmyselný holokaust.

    II. svetová vojna – to nie sú len strohé dátumy, početné názvy a suché štatistiky, ale konkrétne osudy miliónov nevinných ľudí. Počet preživších týchto hrozivých udalostí sa stále zmenšuje, preto nedovoľme, aby ich životné príbehy odišli spolu s nimi do zabudnutia.

     

    Mgr. Monika Polovková, RNDr. Tatiana Grandová 

  • Kultúrno-historické pamiatky mesta Kežmarok

    Kultúrno-historické pamiatky mesta Kežmarok

    Tentoraz sa po stopách histórie vybrali žiaci 8. ročníka. Dňa 3. 5. 2018 sa žiaci v rámci dejepisnej exkurzie oboznámili s kultúrno-historickými pamiatkami mesta Kežmarok.

    Prvou zastávkou bola lyceálna knižnica, ktorá je najväčšou školskou historickou knižnicou nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Jej fond tvorí 150 tisíc zväzkov, medzi nimi je 55 prvotlačí – inkunábulynajstaršie a najcennejšie knihy z 15. storočia. Žiaci sa oboznámili s historickou zbierkou kníh, rukopisov, dobovej tlače, ktoré v minulosti využívali osobnosti slovenských dejín, ako napr. P. O. Hviezdoslav, M. Kukučín, S. Chalúpka a iní.

    Žiaci mali možnosť vstúpiť aj do jedného z piatich zachovaných Drevených  artikulárnych kostolov na Slovensku. Kostol pochádza zo 17. storočia, bol postavený výlučne z dreva a bez jediného klinca. Zaujímavosťou je vrch interiéra kostola, ktorý pripomína obrátenú provu lode a okná okrúhleho tvaru ako na lodiach.

    Výnimočným kostolom mesta Kežmarok je Nový evanjelický kostol, ktorý bol pôvodne určený pre Orient. Už samotná stavba kostola žiakov upútala svojím vzhľadom pripomínajúcu synagógu, ako aj netradičným červeno-zeleným sfarbením. Interiér kostola žiakov zaujal byzantskými, románskymi, renesančnými, maurskými a orientálnymi prvkami, ktoré patria do tzv. eklektického slohu. Žiaci mali možnosť vstúpiť aj do mauzólea, kde je sarkofág s telesnými pozostatkami Imricha Thökölyho, kežmarského rodáka a majiteľa hradu, veliteľa proticisárskeho povstania uhorskej šľachty a bojovníka za náboženskú slobodu. Po porážke povstania sa Thököly uchýlil do Turecka do mesta Izmid, kde aj umrel. V roku 1906 priviezli jeho pozostatky do Kežmarku.

    Prehliadka Kežmarského hradu žiakov vtiahla do doby minulej. Prostredníctvom portrétov, erbov, zbraní, historického nábytku sa oboznámili so šľachtickými rodmi obývajúcimi Kežmarský hrad. Dozvedeli sa mnoho zaujímavého z histórie Kežmarku, o zvykoch, tradíciách, ako aj o osude židovského obyvateľstva počas 2. svetovej vojny.

    Dejepisná exkurzia bola obohatením vyučovacieho procesu. Žiaci vďaka názornosti, pútavosti a zaujímavému výkladu lektorov ľahšie a rýchlejšie spoznali kultúrno-historické pamiatky a pochopili historické udalosti, ktoré sa im dlhšie uchovajú v pamäti, na rozdiel od klasickej vyučovacej hodiny za pomoci učebníc a výkladu učiteľa. J

     

    Mgr. Peter Novisedlák, RNDr. Tatiana Grandová, PaedDr. Mária Chodaničová

  • Pozvánka

  • Deň Zeme

    Deň Zeme

    Svetový Deň Zeme si každoročne pripomíname 22. apríla. Tento deň vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a oslavuje sa od roku 1970. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Cieľom dňa je uvedomenie si toho, že zemské zdroje sú vyčerpateľné. Je preto nutné venovať sa otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť zemské poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. Tohtoročný Deň Zeme je zameraný na skoncovanie znečistenia životného prostredia plastmi. Plasty sú ako jed, ktorý ničí oceány, zemský povrch a ovplyvňuje zdravie ľudí.

    Na našej škole sme si Deň Zeme pripomenuli v piatok, 27. apríla. Predpoveď počasia nás vystrašila a pretože v správach dlhodobo hovorili o ochladení a zrážkach, naplánovali sme naše aktivity do interiéru školy. Kolégium Zelenej školy a žiaci ôsmeho a deviateho ročníka pripravili na tento deň pre svojich spolužiakov rovesnícke vzdelávanie a osem stanovíšť s rozmanitými úlohami. Prvou podmienkou, ktorú mali žiaci splniť bolo, aby sa všetci obliekli do zeleného alebo modrého. V úvode dňa, sme prostredníctvom prezentácie, priblížili žiakom podstatu Dňa Zeme a uviedli sme rozmanité zaujímavosti o našej planéte. Žiaci sa dozvedeli napríklad to, aký je približný vek Zeme, koľko ľudí doteraz žilo na našej planéte, aká bola najnižšia a najvyššia nameraná teplota aj to, že Zem je jediná planéta v našej slnečnej sústave, ktorá nie je pomenovaná po Rímskych bohoch. Žiaci jednotlivých ročníkov sa následne rozdelili do skupín, presúvali sa po jednotlivých stanovištiach, plnili rôzne úlohy a celý deň usilovne zbierali body. Ich úlohou bolo poskladať rozstrihaný obrázok zemegule, spárovať vňať s tou správnou zeleninou, naučiť sa čo to o liečivých bylinkách, vyriešiť test, zrealizovať chemický pokus, správne separovať odpad, či poznať symboly Zelenej školy a vedieť ich správne zaradiť k témam Zelenej školy i do prírodného prostredia, v ktorom prirodzene žijú. Žiaci tieto úlohy zvládali naozaj s ľahkosťou a už teraz sa môžu tešiť na vyhodnotenie jednotlivých skupín, ktoré nás čaká v najbližších dňoch.

    Keďže počasie bolo v tento deň nakoniec celkom príjemné, mrzí nás to, že sme v tento deň neurobili viac pre náš školský areál, našu obec, našu Zem. Teší nás však to, že žiaci 1. aj 2. stupňa, v rámci techniky a pracovného vyučovania, urobili za uplynulé týždne v areály našej školy naozaj veľký kus práce a veríme, že v tom budeme pokračovať aj v ďalších dňoch (ak nám to počasie dovolí).

     

    Kolégium Zelenej školy

     

     

     

strana:

Novinky

Kontakt

  • Spojená škola, Vrbov 266
    Vrbov 266
  • +421 052 45 921 30

    0911928388

Fotogaléria