Čitateľská gramotnosť

Čitateľská gramotnosť je univerzálna technika, ktorá robí žiaka schopným nielen prečítať slová, vety a celé texty, ale aj pochopiť prečítané a ďalej s obsahom a získanými informáciami pracovať. Pri takomto chápaní problematiky čitateľskej gramotnosti nie je až tak veľmi dôležitá ani rýchlosť, ani plynulosť čítania, ale podstatné je porozumenie textu a používanie informácií z neho. Súčasťou čitateľskej gramotnosti je rozvoj komunikatívnych kompetencií žiaka, jeho čitateľské schopnosti a zručnosti, čitateľské návyky, záujmy, postoje, motivácia k čítaniu a získané vedomosti.

Viac o čitateľskej gramotnosti, o cieľoch a aktivitách pre prvý stupeň sa dozviete tu>>Citatelska gramotnost plan aktivít.pdf

Viac o čitateľskej gramotnosti, o cieľoch a aktivitách pre druhý stupeň sa dozviete tu>>Plán rozvoja čitateľskej gramotnosti.pdf

• Základná škola VRBOV
    Vrbov 266, 059 72 Vrbov