Navigácia

  • Turnaj vo vybíjanej

    Turnaj vo vybíjanej

    Vybíjaná je veľmi obľúbená športová hra u žiakov každého ročníka na základných školách. Hravou formou rozvíja rýchlosť, obratnosť, silu, vytrvalosť, ohybnosť, reakčnú a orientačnú pohybovú schopnosť. Podstata tejto kolektívnej športovej hry spočíva v základných ľudských činnostiach – behať, hádzať, chytať, skákať a pod. Úlohou každého družstva je vybiť súperových hráčov a uhýbať sa pred vybíjaním. Túto úlohu si mohli vyskúšať žiaci po prvýkrát, na medziročníkovom turnaji vo vybíjanej v priestoroch telocvične našej školy 10.05.2019 na svetový deň  "Pohybom ku zdraviu ". Svoje sily, schopnosti a zručnosti si medzi sebou zmerali žiaci 5., 6., 7., 8. a 9. ročníka. Za každé družstvo nastúpilo 8 žiakov z daného ročníka. Počas zápasov sa striedali rôzne pocity žiakov od nervozity až po radosť. Ale hlavné je, že takéto turnaje pomáhajú rozvíjať tímovú spoluprácu. A ak sa pýtate ako to dopadlo, tak odpoveďou je:  1. miesto - 8. ročník , 2. miesto - 5. ročník , 3. miesto - 7.ročník. Pomocnými silami pri organizovaní boli žiaci jednotlivých ročníkov, rozhodcovia: Mgr. D. Danielčáková a Mgr. J. Mlynarčiková. Veríme, že takéto turnaje začnú byť neoddeliteľnou súčasťou výchovy a vzdelávania na našej škole.

    Tešíme sa na budúci ročník tohto turnaja vo vybíjanej :-) .

     

    Mgr. Jana Mlynarčiková

     

  • Malý futbal – mladšie žiačky ZŠ

    Malý futbal – mladšie žiačky ZŠ

    Výborný výkon družstva mladších žiačok v malom futbale v kvalifikačnom kole posunul naše dievčatá do okresného kola.

    Okresné kolo súťaže v malom futbale mladších žiačok ZŠ – Školský pohár Slovenskej sporiteľne sa uskutočnilo 9. mája 2019. Zápasy sa odohrali na ZŠ s MŠ v Slovenskej Vsi a z kvalifikačných kôl doň postúpili štyri tímy – mladšie žiačky zo ZŠ Grundschule Kežmarok, ZŠ s MŠ sv. Kríža Kežmarok, ZŠ s MŠ Slovenská Ves a ZŠ Vrbov. Naše dievčatá dosiahli v zápasoch dve výhry a jednu remízu, výsledné skóre strelených a inkasovaných gólov bolo 12:2. Týmto výsledkom sa naše dievčatá stali víťazkami okresného kola a svoje futbalové kvality si overia v krajskom kole súťaže.

    Dievčatám blahoželáme k výborným výsledkom v súťaži a ďakujeme za reprezentáciu školy.

    Školu reprezentovali: Gajová Ema, Kleinová Bianka, Kurčáková Mária, Kurčáková Klára, Liptáková Sandra, Majerčáková Lilien, Olejárová Mária, Šofránková Laura, Švarcová Paula, Vilgová Liliana.

     

    Mgr. Jozef Granda

     

  • Deň matiek

    Deň matiek

    Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Byť mamou, či už fyzickou alebo duchovnou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďaku za všetko, čo pre nás urobili! Aj tento rok si naši žiaci pre Vás pripravili program básní, piesní a tancov ako poďakovanie za Vašu obetavosť a lásku.

    Ďakujeme všetkým mamám!

    Krásny deň matiek...:)

  • Malý futbal

    Malý futbal

    V uplynulých dňoch sa konali kvalifikačné kolá v malom futbale mladších žiakov a žiačok základných škôl. Súťaž nesie názov Školský pohár Slovenskej sporiteľne. Kvalifikačné kolo mladších žiakov sa konalo 10. 04. 2019. Turnaja sa zúčastnili žiaci zo ZŠ s MŠ Slovesná Ves, ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce a ZŠ Dr. Daniela Fischera v Kežmarku. Naši malí futbalisti podali obetavý výkon, zo skupiny sa im však postúpiť nepodarilo.

    Školu reprezentovali: Beskyd Boris, Dlugoš Martin, Krátky Boris, Mizdoš Peter, Mlynár Tomáš, Pichnarčík Alex, Tomaškovič Lukáš, Zakopjan Marek.

    Svoje futbalové zručnosti si v kvalifikačnom kole overili aj naše dievčatá v kategórii mladších žiačok. Súťaž sa konala 25. 04. 2019 a kvalifikačnú skupinu tvorili tri družstvá. Okrem našej školy sa súťaže zúčastnili aj žiačky zo ZŠ Grundschule a ZŠ s MŠ Nižná brána v Kežmarku. Naše dievčatá potešili skvelým výkonom a postúpili do okresného kola, ktoré sa bude konať 09. 05. 2019 na ZŠ s MŠ Slovesná Ves.

    Školu reprezentovali: Gajová Ema, Kleinová Bianka, Kurčáková Mária, Kurčáková Klára, Liptáková Sandra, Majerčáková Lilien, Olejárová Mária, Šofránková Laura, Švarcová Paula, Vilgová Liliana.

     

    Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka za reprezentáciu školy.

     

    Mgr. Jozef Granda

  • „Biblia očami detí a mládeže.“

    „Biblia očami detí a mládeže.“

       Aj tento školský rok sme sa zúčastnili výtvarnej súťaže „Biblia očami detí a mládeže.“

       Do tejto súťaže sa zapojilo 36 škôl našej diecézy so 195 zaradenými výtvarnými prácami. Žiačka 4. ročníka našej školy Júlia Bodyová odbornú porotu zaujala svojou prácou. Tá ju ohodnotila vo svojej  kategórii 1. miestom. Júlia s prácou „Šľachetná Rút“ postupuje do celoslovenského kola.

       Cenu poroty získala žiačka 6. ročníka Petronela Liptáková za výtvarný námet „Rút pri práci“.

    Ďakujem všetkým žiakom školy, ktorí sa zapojili do súťaže a oceňujem ich snahu vnímať biblické udalosti výtvarným prejavom.

    Blahoželáme!

     

                                                                                      Mgr. Beáta Petrasová

  • Angličtina s jablkovou príchuťou

    Angličtina s jablkovou príchuťou

    Ovládať aspoň jeden cudzí jazyk je dnes už samozrejmosťou. Naša škola žiakom poskytuje možnosť výučby anglického jazyka už od 1. ročníka (formou krúžku), neskôr na 2. stupni sa žiaci učia aj nemecký jazyk.  

    Vyučovanie jazyka má rôzne podoby. Raz so žiakmi odhaľujeme pravidlá gramatiky, inokedy cvičíme slovnú zásobu. Niekedy sú hodiny zamerané prevažne na komunikáciu alebo sa započúvame do anglických textov. Často čítame rôzne články a snažíme sa pracovať s nimi čo najefektívnejšie.

    Cudzí jazyk nie je len o „bifľovaní“, je to učenie sa pre potreby v reálnom živote. Práve preto dostali šiestaci zaujímavú úlohu - upiecť koláč podľa anglického receptu. Naši šiestaci sa nezľakli a rozhodli sa popasovať s týmto nezvyčajným projektom. Výsledný produkt svojho snaženia doniesli na hodinu a spolu sme sa pustili do ochutnávania :). Okrem praktických zručností museli žiaci prejaviť aj teoretické vedomosti – popísať postup, ako piekli koláč (samozrejme, po anglicky).

    Pre učiteľa je najväčšou radosťou, keď vidí, že žiaci objavujú nové veci a vďaka tomu napredujú nielen vo vedomostiach, ale i v praktických zručnostiach a učia sa dôverovať svojim schopnostiam.

     

    Mgr. Monika Polovková

     

  • Marec v znamení kníh

    Marec v znamení kníh

    Mesiac marec sme s piatakmi využili naplno a práve knihám sme venovali čo najväčší priestor nielen na hodinách literatúry. Zapojili sme sa aj do rozmanitých aktivít, ktorých cieľom bolo rozvíjať záujem žiakov o jedinečný literárny svet, ktorý je ukrytý práve v knihách.

    Najskôr sme navštívili Mestskú knižnicu v Kežmarku a zúčastnili sme sa prednášky Povesti z kráľovského mesta Levoča. Do našej školy sme pozvali bývalú pani zástupkyňu Schmögnerovú a spolu s ňou sme sa venovali zážitkovému čítaniu v rámci aktivity Týždeň s Červenou čiapočkou.

    Za mesiacom kníh sme dali úspešnú bodku 29. 3. 2019 opäť v Mestskej knižnici v Kežmarku, kde sme bol účastníkmi prednášky Mytologické zvery včera a dnes. Spolu s pánom knihovníkom sme „precestovali“ každý kontinent a zoznamovali sme sa s mýtickými postavami typickými pre rôzne krajiny. Najviac nás upútali postavy z gréckej mytológie, ktoré sú neustálou inšpiráciou aj pre súčasných literárnych a filmových tvorcov.

    Vďaka tejto prednáške sme aspoň na chvíľu vstúpili do tajomného i strašidelného sveta mýtických bytostí, ale zároveň sme si rozšírili naše vedomosti, ktoré možno považovať za súčasť všeobecného vzdelania každého človeka.

     

    Mgr. Monika Polovková

     Barbora Varmusová

     

  • Dejepisná exkurzia do kaštieľa v Strážkach

    Dejepisná exkurzia do kaštieľa v Strážkach

    Dňa 11.4.2019 sa žiaci siedmeho ročníka  zúčastnili  dejepisnej exkurzie do kaštieľa v Strážkach.

             Téma exkurzie bola renesancia a humanizmus na Slovensku.  Vychádzala z učebných plánov pre siedmy ročník. Kaštieľ v Strážkach je ideálnym miestom pre praktickú ukážku pre žiakov, pretože jeho architektúra je klasicky renesančná a viac ako 50. rokov v ňom pôsobila humanistická škola, ktorú založil Gregor Horváth Stansith.

          Exkurzie sa zúčastnilo 16 žiakov, triedna učiteľka Mgr. Jana Bizovská a učiteľ dejepisu Mgr. Peter Novisedlák.

           Cesta do Strážok aj späť prebehla v poriadku. Na spiatočnej ceste nás zastihol dážď a silné ochladenie, ale nebolo to nič výnimočné, lebo skoro každý rok pri tejto exkurzii nám prší.

          V samotnom múzeu sa žiaci správali veľmi slušne a prejavovali záujem o artefakty, hlavne obrazy vystavované v múzeu, na čo reagoval pán sprievodca až prehnanou snahou o podrobný výklad. Snažil sa byť interaktívny a vyzval niektorého žiaka, študenta ZUŠ, aby zahral na vystavenom klavíri zn. PETROFF. Po dlhom prehováraní  nám Gabriel Baran  zahral krásny úryvok z diela Johana Straussa.

         V samostatnej miestnosti sa žiaci zoznámili s historickou knižnicou humanistickej školy, v ktorej je viac ako 8500 kníh vysokej kultúrnej ale i historickej hodnoty. Najviac žiakov zaujali obrazy Ladislava Medňanského, vystavené vo viacerých miestnostiach. Tiež im pán sprievodca pekne a podrobne objasnil život i pohnutý osud poslednej majiteľky kaštieľa barónky Margity Czobelovej.

    Pre žiakov to bola zaujímavá, zábavná a poučná forma vyučovania.

     

     

                                                       Mgr. Peter Novisedlák

     

  • Deň vody

    Deň vody

    22. 3. 2019 oslávila naša škola Svetový deň vody. Pri tejto príležitosti vyhlásila sme vyhlásili ,,Súťaž o naj modrú triedu“.

    Žiaci aj  pracovníci školy si dali naozaj záležať a celá škola sa obliekla do modrých farieb. Rátal sa každý odtieň modrej  či bláznivý kúsok, veď šlo predovšetkým o zábavu!  V tvrdej konkurenciiJ  napokon zvíťazila 2. A a 9. A. Z jednotlivcov Lilien  Majerčáková  a Boris Krátky, za pedagogický zbor pani učiteľka Eleonóra Pitková. Víťazi si pochutnali na skvelej smotanovo-čerešňovej torte.

     Po vyhlásení výsledkov sa žiaci rozišli do svojich tried, kde so svojimi triednymi učiteľmi uvažovali nad dôležitosťou vody  a možnosťami ochrany zdrojov pitnej vody.

     Súčasne v priestoroch školy prebiehala ochutnávka minerálnych vôd. Žiaci sa počas nej dozvedeli, prečo sú minerálne vody prospešné pre zdravie človeka a mnohé majú aj liečivé účinky. Samozrejme,  všetci žiaci mali  možnosť ochutnať  minerálky podľa vlastného výberu.

    Bol to príjemne strávený deň a veríme, že si z neho žiaci okrem zábavy odniesli aj veľa rešpektu k  vode a jej zdrojom  s odhodlaním chrániť životné prostredie.

     

    PaedDr. Mária Chodaničová

    Mgr. Marcela Šufliarska

                                                                                                                                   

                                                                                                            

  • Oznam

    15. apríla (pondelok) sa uskutočnia rodičovské stretnutia s triednymi učiteľmi žiakov formou konzultačných hodín. Rodičia sa môžu prísť informovať o prospechu a dochádzke svojich detí. Stretnutia budú prebiehať v čase od 13.30 do 15.30 hod.

    Triedy V. A, VI. A, IX. A budú mať konzultačné hodiny 16. apríla (utorok) od 13.30 do 15.30 hod.

     

  • Exkurzia do Planetária a Slovenského technického múzea v Košiciach

    Exkurzia do Planetária a Slovenského technického múzea v Košiciach

    Dňa 10. 04. 2019  žiaci tretieho a štvrtého ročníka v rámci exkurzie zavítali do Planetária a Slovenského technického múzea v Košiciach. Zaujímavou formou sa dozvedeli viac o našej slnečnej sústave, o Slnku, planétach a ich mesiacoch a súhvezdiach. Keď zhasli svetlá,  žiaci sa naozaj cítili akoby sedeli v kozmickej lodi a leteli vesmírom noci. Nad hlavami sa im striedala letná obloha so zimnou, súhvezdia a planéty. Planetárium je optický prístroj umiestnený uprostred kruhovej miestnosti, kde sa nad hlavami návštevníkov klenie biela polguľovitá plocha, predstavujúca umelú oblohu. Jednotlivé obrazy do seba zapadajú a vytvárajú dokonalú ilúziu oblohy plnej hviezd. Potom si prezreli Slovenské technické múzeum, ktoré ako jediné múzeum technického zamerania na území Slovenska poskytuje komplexný pohľad do histórie tradícií vedy a techniky. Je v ňom zriadené aj vedecko-technické centrum pre deti, kde žiaci objavili radosť z hry a poznania. Vyskúšali si hlavolamy, magnetizmus, optické klamy a ilúzie 3D a 2D, zmyslové vnemy a podobne. V meste sme si prezreli nádherný Dóm sv. Alžbety, hrajúce fontány, námestie a divadlo.

     tr. uč. III. roč. Mgr. Alena Bečaverová

     tr. uč. IV. roč. Mgr. Danka Danielčáková

       zást. školy Mgr. Antónia Jakubíková

  • Siedmaci v Spišškom divadle

    Siedmaci v Spišškom divadle

        Dňa 9.04. 2019 sa siedmy ročník zúčastnil divadelného predstavenia v Spišskej Novej Vsi. Žiaci si pozreli dramatické predstavenie s názvom Kráska a Netvor, ktoré vzniklo na pôvodnom motíve rozprávky Kráska a zviera od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont.

        Herci prerozprávali a zahrali príbeh nevinného dievčaťa menom Bianka, ktoré sa dostalo do zakliateho zámku, kde vládol ohavný netvor. Netvor jej však neublížil. Jedinou jeho podmienkou bolo, že dievča nesmie uzrieť jeho podobu. Bianka privolila a postupne si na spoločnosť netvora zvykla. Dokonca si ho i obľúbila. Jedného dňa však zbadala netvorovu tvár v zrkadle. No jej city boli omnoho silnejšie ako strach a vďaka tomu sa jej podarilo netvora odkliať.

         Romantický príbeh v sebe skrýva veľkú metaforu života, že skutočná krása človeka nie je v jeho zovňajšku, ale je ukrytá v jeho srdci.

        Divadelné predstavenie prinieslo žiakom kvalitný estetický zážitok, ktorý bol umocnený hudobnou atmosférou a výbornými výkonmi hercov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

     

                                                                                                      Mgr. Jana Bizovská

      

  • Samuel Tomeček - výchovný koncert

    Samuel Tomeček - výchovný koncert

    1. apríla sme v našej škole privítali účastníka súťaže Slovensko hľadá SuperStar I. Samuela Tomečka, ktorý sa prepracoval až do finále, kde skončil v piatom kole, aj keď patril podľa slov poroty aspoň do prvej trojky. V súčastnosti je známy zo šou Milujem Slovensko, kde dokonale predvádza svoje hudobné nadanie. Spoločnosť mu robila jeho kapela Free Inna Cage. Našim žiakom sa postarali o nezabudnuteľný zážitok z výchovného koncertu, kde sa dozvedeli nové informácie o hudobných nástrojoch, piesňach, ktoré si mohli spoločne s ním zaspievať. Žiaci však boli natoľko spontánni, že sa nebáli predviesť aj svoje tanečné kreácie. Ani učitelia sa nedali zahanbiť a pridali sa k nim. Spievali a tancovali všetci. Celý koncert sa niesol vo výbornej hudobnej a tanečnej atmosfére. Týmto sa chceme poďakovať Samuelovi Tomečkovi a jeho kapele, že v návale povinností si našli čas aj pre žiakov našej školy.

    Zároveň veľké poďakovanie patrí sponzorom, ktorí podporili toto podujatie a vďaka ktorým sa tento koncert mohol uskutočniť.

  • Zápis prvákov

    Zápis prvákov

    Dňa 1. 4. 2019 sa uskutočnil zápis do I. ročníka v ZŠ Vrbov. Nie, nebol to žart :) a noví prváci sa poriadne na tento deň pripravili. Vedenie školy spolu s pani učiteľkami prvého stupňa sa rozhodlo pripraviť zápis tak, aby sa dieťa počas neho cítilo príjemne, aby odbúralo obavy a strach z nového prostredia a cudzích ľudí. Pre budúcich prvákov bolo pripravených veľa zaujímavých úloh a aktivít, ktoré prispeli k tomu, aby zápis ostal v pamäti Vašich detí, čo najdlhšie.

  • Burza kníh

    Burza kníh

    „Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

    /Lusius Annaeus Seneca/

    Burza kníh 2019

        V marci, mesiaci kníh, sa uskutočnila na pôde Základnej školy vo Vrbove akcia s názvom Burza kníh. Cieľom tejto akcie bolo vyzbierať už nepotrebné alebo možno viackrát prečítané knihy, ktoré urobili radosť niekomu inému. Knihy sa zbierali celý mesiac, zapojili sa žiaci i učitelia. Vyzbierali sa knihy pre deti a mládež, beletria, encyklopedického charakteru a iné.

      Prostredníctvom tejto akcie sa umocnilo posolstvo kníh, ktoré nám niekedy „len tak zaprášené“ ležia na policiach. Ich čítaním si rozvíjame slovnú zásobu, zlepšujeme si schopnosť čítania s porozumením, učíme sa kriticky rozmýšľať. Knihy nám dávajú veľa fantázie a kto veľa číta, sa nielen veľa dozvie, ale aj získa „nových kamarátov“.

       Ďakujeme všetkým aktívnym žiakom a učiteľom, a zároveň veríme, že noví majitelia kníh sa pustia s radosťou do nového čítania.

     

                                                                                                              Mgr. Jana Bizovská                                      

  • Oznam

  • Testovanie T9

    Testovanie T9

    V školskom roku 2018/2019 sa riadny termín Testovania 9 uskutoční 3. a 4. apríla 2019 (streda, štvrtok), pričom 4. apríla sa Testovanie 9-2019 uskutoční iba na ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským a ukrajinským.

    Náhradný termín testovania sa uskutoční 16. a 17. apríla 2019.

     

  • Voda na hodinách prírodovedných predmetov

    Voda na hodinách prírodovedných predmetov

    Pri príležitosti Svetového dňa vody sme pre žiakov druhého stupňa v týždni od 18. do 22. marca prispôsobili náplň vyučovacích hodín prírodovedných predmetov tejto aktuálnej téme.

    To, že je voda životným prostredím širokej palety organizmov, od mikroskopických, až po druhy viditeľné voľným okom, sa presvedčili žiaci 5.8. ročníka na hodinách biológie. Žiaci skúmali vodný ekosystém. Najprv odobrali vzorky vody zo školského prameňa z jeho tečúcej aj stojatej časti. Z prinesených vzoriek pripravili mikroskopické preparáty, ktoré pozorovali pod mikroskopom. Pozorované rastlinné a živočíšne organizmy sa následne pokúsili určovať pomocou atlasov a encyklopédií.

    Žiaci 7. ročníka zhrnuli týmito aktivitami na hodinách chémie svoje poznatky z tematického celku Voda. Prácou v skupinách pripravili plagáty, ktorými nám približujú kolobeh vody na Zemi, charakteristiku minerálnych vôd a ich výskyt na Slovensku, význam vody pre človeka i rozdelenie vody podľa pôvodu i podľa použitia. Žiaci 8. ročníka skúmali na chémii štruktúru molekuly vody a vlastnosti rôznych druhov vôd – zisťovali pH rôznych roztokov a dokazovali rozpúšťaciu schopnosť vody.

    Od samých začiatkov sa s pojmom kvapaliny stretávajú žiaci 6. ročníka na hodinách fyziky a voda je ich hlavným zástupcom. Žiaci počas prvého polroka spoznávali fyzikálne vlastnosti vody a prakticky si ich overovali motivačnými pokusmi. Aj vďaka Svetovému dňu vody sme si pripomenuli, že kvapaliny sú nestlačiteľné, tekuté, deliteľné, nadobúdajú tvar podľa nádoby, platí pre nich Pascalov zákon a mnohé iné.

    Cieľom Svetového dňa vody je upriamiť pozornosť na vodu a poukázať na problémy týkajúce sa zásobovania pitnou vodou. Voda nás sprevádza počas celého života, považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Projektové vyučovanie obohatené pokusmi upevnilo v žiakoch praktické znalosti využitia vlastností vody v bežnom živote a tiež, že voda je v dnešnej dobe vzácnym artiklom.

    Mgr. Gabriela Dilská

    Mgr. Jozef Granda

    RNDr. Tatiana Grandová

  • Osobnosť z Vrbova číta deťom

    Osobnosť z Vrbova číta deťom

    V dňoch 18. – 22. 3. 2019 prebiehal na našej škole Týždeň s Červenou čiapočkou. Piataci dostávali každý deň úlohy, ktoré nejakým spôsobom súviseli práve s touto postavičkou. Jedna bola skôr zábavná (zaspievať si obľúbenú pieseň), iná vzdelávacia (prečítať si rozprávku), ďalšia zameraná na zdravý životný štýl (ísť sa prejsť do prírody), nasledujúca výchovná (venovať sa svojmu domácemu zvieratku) a na záver dostali žiaci tú najkrajšiu úlohu – nájsť si čas a ísť navštíviť svojich starých rodičov.

    V rámci tohto týždňa prebiehala ešte jedna špeciálna aktivita - osobnosť z Vrbova čítala deťom. Počas 1. ročníka sa tejto milej povinnosti zhostila pani Schmögnerová, bývalá pani zástupkyňa a zároveň pani učiteľka slovenského jazyka a literatúry. Počúvať Červenú čiapočku v podaní pani Schmögnerovej bolo doslova umeleckým zážitkom. Hodina literatúry sa zmenila na zážitkové čítanie, takže popri výchovno-vzdelávacích cieľoch hodiny vystúpila do popredia aj umelecká hodnota literatúry ako takej. Deti boli nielen skvelými poslucháčmi, ale nášho vzácneho hosťa svojimi zvedavými otázkami doslova „zasypali“. Pani Schmögnerová trpezlivo odpovedala a podelila sa s nami o svoje učiteľské zážitky, ale aj čitateľské skúsenosti.

     Týždeň s Červenou čiapočkou sa síce skončil, ale my sa s touto postavičkou ešte nelúčime. S piatakmi sa chystáme do Divadla Jonáša Záborského v Prešove pozrieť si túto rozprávku v jej dramatickej podobe.

    Ďakujem vedeniu školy za pozitívny prístup k organizovaniu takýchto akcií a ďakujem všetkým kolegyniam, ktoré svojou ochotou a pomocou prispeli k vydarenému priebehu celej akcie – Mgr. Zummerovej, Mgr. Danielčákovej, Mgr. Petrasovej a p. Kovalčíkovej.

     

    Mgr. Monika Polovková

  • Návšteva predškolákov

    Návšteva predškolákov

    V rámci spolupráce medzi našou ZŠ a materskou školou, k nám v utorok 19.3. 2019 zavítali šikovní a zvedaví predškoláci. Vyskúšali si, aký je to pocit naučiť sa niečo nové vo veľkej škole. Privítali ich malí prváci, ktorí sa s nimi podelili o školské lavice. Školáci sa pochválili so svojimi vedomosťami. Škôlkari sa tiež nedali zahanbiť a poradili si s viacerými úlohami v pracovnom liste. Predškoláci si vyskúšali aj prácu s interaktívnou tabuľou. Program pre škôlkarov pokračoval v telocvični, kde sa mohli deti spoločne vyšantiť a zasúťažiť si. Dúfame, že si deti odniesli zo školy nielen maškrtku a malý darček, ale aj dobrý pocit, že aj z nich raz budú veľkí školáci.

     

    Mgr. Petra Pavláková

    Mgr. Mária Jankurová

     

strana:

Novinky

Kontakt

  • Spojená škola, Vrbov 266
    Vrbov 266
  • +421 052 45 921 30

    0911928388

Fotogaléria